Oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej w Mostach

Utworzono: 05-04-2024

4 kwietnia br. nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Mostach, w którym wzięli udział Zdzisław Chojnacki Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska, zastępca wójta Monika Włusek, przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Korda wraz z radnymi, sołtys Mostów Mariola Wiśniewska, Panie z KGW Mosty Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe oraz mieszkańcy. Obiekt wybudowany został za 3.198.000 złotych, z czego 90 procent to dotacja w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Świetlica została poświęcona przez ks. Jacka Giełdona, proboszcza parafii pw. Świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Mostach. Uroczystość poprowadził Krzysztof Pruszak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Otwarcie miało uroczysty charakter, z przecięciem wstęgi, przemówieniami oraz okolicznościowym tortem.

Na scenie wystąpiły Anna Krawczykowska i Oliwia Stromska, którym akompaniował Tadeusz Formela.

Fasada budynku świetlicy w Mostach.
Zdjęcie przedstawia Panie z KGW Mosty z Dyrektorem Ośrodka Kultury.
Na zdjęciu Członkowie KGW Mosty, Dyrektor Ośrodka Kultury, mieszkańcy oraz Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Na zdjęciu Członkowie KGW Mosty, Dyrektor Ośrodka Kultury, mieszkańcy, ksiądz Proboszcz parafii Mosty oraz Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Panie z KGW Mosty składają podziękowanie Wójtowi Gminy oraz wręczają kwiaty.
Zaproszeni goście na sali w świetlicy.
Pani Mariola Wiśniewska sołtys Mostów przecina czerwoną wstęgę, w tle pozostali goście na otwarciu.
Pan Zdzisław Korda przewodniczący Rady Gminy przecina czerwoną wstęgę, pomaga mu w tym wójt Gminy, w tle pozostali goście na otwarciu.
Wójt Gminy Zdzisław Chojnacki przecina czerwoną wstęgę, w tle pozostali goście na otwarciu.
Dyrektor Ośrodka Kultury wręcza prezent - kosz z cukierkami paniom z KGW Mosty.
Ksiądz święci salę oraz przybyłych gości wodą święconą.
Wspólne zdjęcie członków KGW, dyrektora, księdza proboszcza oraz gości w nowej sali.
Na tle okien sali 3 osoby podczas spiewania.
Na tle sami goście słuchający wykonywanych utworów.
Wspólne zdjęcie wykonawców utworów na tle okien sali.
Panie z KGW częstują przybyłych gości okolicznościowym tortem.