Podsumowanie VII Wirtualnego Nowowiejskiego Pokazu Gołębi Rasowych i Drobiu Rasowego

Utworzono: 24-02-2023

VII WIRTUALNY NOWOWIEJSKI POKAZ GOŁĘBI RASOWYCH I DROBIU RASOWEGO

15 lutego 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej odbyło się podsumowanie VII WIRTUALNEGO NOWOWIEJSKIEGO POKAZU GOŁĘBI RASOWYCH I DROBIU RASOWEGO. W pokazie brało udział 10 wystawców, którzy zaprezentowali łącznie około 45 okazów. Wśród ptactwa oprócz różnego rodzaju gołębi mogliśmy zobaczyć bażanty, kury.

Wszystkie ptaki brały udział w 4 konkurencjach:

• Champion Wystawy Nowowiejskiej” – w danej grupie zwierząt nagrodę otrzymał ptak, którego oceniono najwyżej w danej rasie i został wybrany przez trzyosobową Komisję Sędziowską. Champion wystawy został wybrany z pośród wszystkich gołębi, drobiu rasowego.

W tej konkurencji nagrodę zdobył -"BAŻANT ZŁOCISTY" należący do Pana Eugeniusza Głodowskiego z Lubowidza.

• Mistrz Nowowiejski” – w konkurencji uczestniczyły tylko zwierzęta wystawione przez Wystawców z Powiatu Lęborskiego.

W tej konkurencji nagrodę zdobył gołąb rasowy -"BRUDEK" należący do Bartłomiej Andrzej S.P.J. PRYJOMSKI z Lęborka.

• Mistrz Nowowiejski” – w konkurencji uczestniczyły tylko zwierzęta wystawione przez Wystawców z Gminy Nowa Wieś Lęborska.

W tej konkurencji nagrodę zdobył gołąb rasowy -"Ryś polski Czarny pasiasty" należący do Pana RAFAŁA GAJEWSKIEGO z Nowej Wsi Lęborskiej.

Wyróżnionych zostało siedmiu wystawców:

1. Gołąb "DOLNOŚLĄSKI BIAŁY " Hodowca – Andrzej Szmidtka

2. Gołąb "GARŁACZ POMORSKI ", Hodowca - Ryszard Perłak

3. Gołąb "LAHORE ", Hodowca – Łukasz Witusiński

4. Kura "BRAHMA SREBRNA", Hodowca - Natalia Czapp

5. Gołąb "WINER", Hodowca - Michał Perłak

6. Gołąb "GIL ", Hodowca - Antoni Mizyk

7. Gołąb "STRASSER ", Hodowca - Jan Czapp

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i wolontariuszom za pomoc przy organizacji Pokazu

Krzysztof Pruszak

Przygotowane puchary dla uczestników wystawy
Przygotowane dyplomy dla uczestników wystawy